Jdi na obsah Jdi na menu
 


Punkové štýly (druhy hudby)

 

>> Punk music <<

ALKO PUNK
klasický punk rock s důrazem na texty o pití (většinou pivo nebo levný tvrdý) a poselství "srát na všechno, hlavně že je rum". velmi oblíbený mezi českými kapelami a posluchači
poslechněte si: Tři sestry: Alkáč je největší kocour (1993)

POP PUNK
1. punkové kapely, které začaly hrát na konci osmdesátých let především v oblasti Kalifornie a vyznačovaly se uhlazenějším zvukem a větším důrazem na melodie. Typickými reprezentanty jsou Green Day či The Offspring, kteří se proslavili v polovině devadesátých let.
2. zpětné pojmenování původních punkových kapel ročníku 77, které byly melodičtější než jejich souputníci, viz. třeba Blondie či Buzzcocks
3. Ryze popové projekty, které jsou vyfabrikovány na punkové estetice a vznikly jako produkt hudebního průmyslu. Tvorbě Avril Lavigne nebo H. Duff se někdy také přezdívá obchoďákový punk
poslechněte si: Green Day: Dookie (1994)

POST PUNK
na konci sedmdesátek vzešly z punku, ale tenhle styl jim přišel moc omezující. Post punk je označení pro kapely, které se nedají zahrnout pod pojem nová vlna, protože v tvorbě kladly větší důraz na uměleckost a experiment.
poslechnětě si: Television: Marquee Moon (1977)

PUNK
jeden z nejdůležitějších žánrů 20. století. Typicky jde o rychle zahraný tří až čtyřakordový rock`n`roll, v němž je hlučnost důležitější než instrumentální dovednosti a který doprovázejí provokativní nihilistické texty vypovídající o náladě mládeže konce sedmdesátých let. Za první punkovou kapelou bývají pokládáni The Ramones, jejichž debutové eponymní album sice v Americe zpočátku propadlo, zato v Británii se stalo hudební biblí pro začínajíci Sex Pistols, The Clash či The Damned. Přestože punk vzniknul již před třiceti lety, jeho estetika ovlivňuje podobu populární i nezávislé hudby dodnes.
poslechněte si: Sex Pistols: Never Mind the Bollocks Here's the Sex Pistols (1977)

SKA PUNK
kombinace stylů oblíbená zejména v Americe v devadesátých letech. Spadá pod třetí vlnu zájmu o ska, kterou nastartovaly kapely jako The Toasters, Mighty Mighty Bosstones či No Doubt. Oblíbený zejména mezi americkou středoškolskou mládeží.
poslechněte si: Reel Big Fish: Turn The Radio Off (1996)

SKATE PUNK
označení pro americké hardcore punkové kapely oblíbené mezi skejťáky v osmdesátých letech. Poznávací znamení: tvrdé, rychlé kytarové riffy, rytmus inspirovaný tvorbou surfových skupin, časté stop timy a ulítlé texty
poslechněte si: NOFX: White Trash, Two Heebs and a Bean (1993)

>> Real Punkers <<

Tohle jsou opravdový pankáči, co poslouchaj opravdový punk a ne jako ti pozérský debílci co si na ně hrajou. Příklad-naše třída. Asi před rokem si dva kluci z naší třídy koupili trička s nápisem PUNKS NOT DEAD a pak se spusila ta lavina, všichni ostatní nýmandi ve snaze být COOL si nakoupily trička, mikiny, spoustu zavíracích špendlíků a placky hlásající do světa nápisy jako PUNK FOREVER, PUNKS NOT DEAD, ANARCHY apod... Když ovšem tyhle nezbytné doplňky hodí doma do koše na vyprání, vezmou si své slušňácké oblečky co dostávají od maminek pod stromeček. Samozřejmě všude píšou "punk" a kreslí anarchistický áčka. Příjde mi to trapný a jsem na to alergická. Doufám jen, že jednou narazej na opravdový pakáče a oni jim rozbijou hubu:)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář